Turkish Airlines Euroleague Play-Off serisi ilk maçında Moskova’da CSKA Moskova’nın konuğu olan Fenerbahçe Beko sahadan 76-92 mağlup ayrılarak seride 0-1 geriye düştü. Kardosundaki önemli eksikler nedeniyle özellikle pota altında oldukça dar bir rotasyonla parkede yer alan Fenerbahçe Beko, ilk yarısını 44-53 geride tamamladığı maçın final çeyreğine önde girse de, son 10 dakikada fiziksel üstünlüğü CSKA’ya kaybederek skordaki üstünlüğünü koruyamadı ve talihsiz bir yenilgi aldı. Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo 27 sayı – 4 ribaunt – 3 asist – 3 top çalmayla takımın en etkili oyuncusu oldu.

Turkish Airlines Euroleague - CSKA Moskova - Fenerbahçe Beko - Nando De Colo
Turkish Airlines Euroleague – CSKA Moskova – Fenerbahçe Beko – Nando De Colo (foto referans: www.euroleague.net)

Karşılaşmanın ilk yarısında Fenerbahçe Beko hücumları fazlasıyla Nando De Colo‘nun inisiyatifine kalırken, Fransız oyun kurucu sorumluluk alarak sarı lacivertlilerin skor yükünü üstlendi. De Colo’nun sayılarıyla ilk 7.5 dakikayı 21-15 önde tamamlayan Fenerbahçe Beko’da De Colo’ya bençten Tarik Biberovic dışında ciddi bir destek gelmezken, Fransız oyun kurucu ilk yarıda Fenerbahçe Beko’nun 44 sayısının 22’sine imza attı. Oyunun savunma tarafında ise kadrodaki eksiklerin etkisini oldukça hisseden temsilcimiz, özellikle Will Clyburn‘un oyuna girdiği andan itibaren eşleşmesindeki fiziksel üstünlüğünü iyi kullanması ve CSKA Moskova’nın takım olarak yüzdeli dış şut atması sonrası, önce çeyrek sonunda 2-13’lük CSKA serisi sonrası skor üstünlüğünü kaybetti; ardından da Daniel Hackett‘ın sayılarına engel olamayarak ilk 20 dakikayı 44-53 geride tamamladı.

Soyunma odası dönüşü Danilo Barthel & Kyle O’Quinn ikilisinin ikili oyunlarıyla skor üreten Fenerbahçe Beko, Nando De Colo ve Marko Guduric‘in üçlükleriyle birlikte farkı kapatmaya başlayıp bitime 3.5 dakika kala farkı 1 sayıya kadar düşürdü: 62-61. Bu çeyrekte De Colo harici oyuncuların da takım oyununa katkıda bulunmalarıyla maçın temposunu kontrolüne alan Fenerbahçe Beko, CSKA Moskova’nın hücumda ritim bulmasına engel olurken, çeyrek sonunda Lorenzo Brown ve Nando De Colo‘nun sayıları son 10 dakikaya girerken Fenerbahçe Beko’yu 66-64 öne geçirdi. Fenerbahçe Beko’nun sahada kısa beşlerle kalmak zorunda kalması ribauntlarda sarı lacivertlilerin zorlanmasına neden olurken, özellikle final çeyreğinin başında verilen kritik hücum ribauntları Fenerbahçe savunmasının verimini ve sertliğini olumsuz etkiledi. Fenerbahçe Beko’da dar rotasyondan kaynaklanan yorgunluğun son çeyrekte hissedilmeye başlaması bir yandan hücumda ritimden çıkmamıza neden olurken, bir yandan da CSKA Moskova’nın da boş döndüğümüz hücumları arka arkaya üçlüklerle cezalandırması 20-4’lük CSKA serisine ve son dört dakikaya 14 sayı geride girmemize neden oldu: 84-70. Kalan sürede Fenerbahçe Beko tekrar maçın içine girmek için gerekli hamleleri yapamayınca sahadan 76-92 mağlup ayrılan temsilcimiz Play-Off serisinde 0-1 geriye düştü. 

Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo 27 sayı – 4 ribaunt – 3 asist – 3 top çalmayla en skorer oyuncu olurken, Lorenzo Brown 12 sayı, Marko Guduric 3/4 üç sayı isabetiyle 11 sayı ve Kyle O’Quinn de 11 sayı – 6 ribaunt – 4 asistle karşılaşmayı tamamladılar. CSKA Moskova’da ise Daniel Hackett 4/5 üç sayı isabetiyle 20 sayı – 3 ribaunt – 3 asist ve Will Clyburn 20 sayı – 4 ribaunt – 5 asist – 2 blokla galibiyetin mimarları oldular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here