ING Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes ve Pınar Karşıyaka’nın ardından üçüncü sırada yer alan Fenerbahçe Beko, deplasmanda Bahçeşehir Koleji karşısında yer yer zorlansa da, 3.çeyreğin ortalarından itibaren oyunun kontrolünü eline geçirerek sahadan 100-79 galip ayrıldı. Nando De Colo ve Melih Mahmutoğlu’nun 26’şar sayıyla yıldızlaştığı karşılaşma sonrasında bu sezonki 15. galibiyeti elde eden Fenerbahçe Beko üçüncü sıradaki yerini de sağlamlaştırmış oldu.

ING Basketbol Süper Ligi | Bahçeşehir Koleji - Fenerbahçe Beko | Malcolm Thomas
ING Basketbol Süper Ligi | Bahçeşehir Koleji – Fenerbahçe Beko | Malcolm Thomas
(Fotoğraf Fenerbahçe Beko resmi Twitter hesabından alınmıştır)

Karşılıklı sayılarla geçen ilk periyodu 24-19 önde tamamlayan Fenerbahçe Beko, ikinci çeyrekte Melih Mahmutoğlu’nun yüzdeli dış şutlarıyla skordaki üstünlüğünü korusa da, Trae Golden, Cameron Clark ve James Jones’un sayılarıyla farkın açılmasına engel oldu. Devrenin son 2 dakikasına girerken 39-37 üstünlüğü bulanan Fenerbahçe Beko Melih Mahmutoğlu ve Nando De Colo’nun sayılarıyla gelen 9-0’lık seri sonrası soyunma odasına 48-37’lik üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyreğe oldukça hızlı başlayan Fenerbahçe Beko 11-2’lik bir seriyle farkı 20 sayıya kadar çıkardı: 59-39. Maçın koptuğunu düşündüğümüz anlarda sahneye çıkan Dwight Hardy ve Trae Golden Bahçeşehir Koleji adına sahaya karakter koyan isimler olurlarken, özellikle Golden’ın sazı eline aldığı 3 dakika içinde gelen 17-0’lık Bahçeşehir Koleji serisi ev sahibi ekibi tekrar oyuna dahil etti: 56-59. Çeyreğin son 2.5 dakikasına 65-60 önde giren Fenerbahçe Beko Nando De Colo’nun inisiyatif aldığı bu dönemde yakaladığı 11-0’lık seriyle son 10 dakikaya girerken farkı tekrar 16 sayıya çıkardı: 76-60.

3 sayıya kadar düşürdüğü farkın tekrar 15 sayı üzerine çıkmasıyla final periyoduna demoralize olarak giren Bahçeşehir Koleji, bu periyotta sahada direnç göstermekten uzak kalırken, Melih Mahmutoğlu’nun üçlükleriyle farkı açan Fenerbahçe Beko bitime 6.5 dakika kala skoru 88-67’ye getirdi. Kalan sürede 100 sayıya ulaşmayı başaran sarı lacivertliler 100 sayı barajına ulaştırken, sahadan da 100-79 galip ayrıldılar.

Fenerbahçe Beko’da maçın kritik anlarında kaydettiği sayılarla oyunu tekrar sarı lacivertliler lehine çeviren Nando De Colo 26 sayı – 4 ribaunt – 4 asist ve 6 üç sayılık isabet ile kritik anlarda rakibin direncini kıran Melih Mahmutoğlu 26 sayı – 3 ribauntluk performanslarıyla maçın yıldızları olurlarken, James Nunnally 4/8 üç sayı isabetiyle 16 sayı, Leo Westermann da 15 sayı – 8 ribaunt – 8 asistle galibiyette önemli rol oynadılar. Bahçeşehir Koleji’nde ise Trae Golden 28 sayı – 14 asistlik performansına rağmen mağlubiyete engel olamadı. Fenerbahçe Beko’da daha çok kısaların etkili olduğu günde, 100 sayının sadece 15’i uzun rotasyonundan gelirken, sarı lacivertlilerin rakibin 18 top kaybını 28 sayıyla cezalandırmaları da galibiyetteki kritik anahtarlardan bir tanesiydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here