Solgar Vitamin Türkiye Kupası ilk yarı final maçında Galatasaray Doğa Sigorta ile karşı karşıya gelen Darüşşafaka Tekfen Kartal Özmızrak‘ın skorer oyunuyla yıldızlaştığı maçı 85-71 kazanarak ilk finalist oldu. Kartal dışında diğer Türk oyuncularından da üst düzey katkı alan Darüşşafaka Tekfen 85 sayısının 56’sını kadrosundaki yerli isimlerden kaydetti.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası - Darüşşafaka Tekfen finalde
Solgar Vitamin Türkiye Kupası – Darüşşafaka Tekfen finalde

Karşılaşmanın ilk yarısında daha etkili taraf olan Galatasaray Doğa Sigorta Göksenin Köksal ve Tai Webster‘ın sayılarıyla farkı 9 sayıya kadar çıkarıp ilk çeyreği 20-13 önde tamamladı. İkinci çeyreğin başında Doğuş Özdemiroğlu ve Berk Demir’in sayılarıyla gelen 9-0’lık seri Darüşşafaka Tekfen’i tekrar oyuna ortak ederken, devrenin sonlarında Aaron Harrison ve Ayberk Olmaz’ın üçlükleri ilk 20 dakika sonunda Galatasaray Doğa Sigorta’yı tekrar 38-37 öne taşıdı.

Soyunma odası dönüşü yavaş yavaş oyunu kontrolü altına almaya başlayan Darüşşafaka Tekfen, Jarrod Jones ve Kartal Özmızrak‘ın üç sayı isabetleriyle skor üstünlüğünü yakalarken, çeyreğin ikinci yarısında Kartal’ın önderliğinde oldukça yüksek yüzdeyle hücum eden Daçka son 10 dakikaya 56-50 önde girdi.

Final periyoduna Berk Demir ve Kartal Özmızrak‘ın üç sayı isabetleriyle başlayan Darüşşafaka Tekfen farkı çift hanelere çıkarırken, Galatasaray savunmasının direncini yavaş yavaş kırmaya başladı. Zach Auguste ve Göksenin Köksal’ın sayılarıyla farkın açılmasına engel olmaya çalışan Galatasaray Doğa Sigorta, Darüşşafaka’nın Kartal, Doğuş, Berk üçlüsüyle bulduğu ekstra sayılara çözüm bulamayınca sahadan 85-71 galip ayrılan Darüşşafaka Tekfen Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda ilk finalist oldu. 

Darüşşafaka Tekfen’de Kartal Özmızrak 5/9 üç sayı isabeti ve 25 sayı – 7 asist – 3 top çalmalık performansıyla maçın oyuncusu olurken, Doğuş Özdemiroğlu 13 sayı – 3 ribaunt, Bonzie Colson 11 sayı, Berk Demir, Johnathan Hamilton, Sinan Güler ve Jarrod Jones da 8’er sayıyla karşılaşmayı tamamladılar. Galatasaray Doğa Sigorta ise Aaron Harrison ve Göksenin Köksal 15’er sayıyla en skorer oyuncular olurlarken, Tai Webster da 14 sayı – 7 asist – 6 ribauntla mücadele etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here