ING Basketbol Süper Ligi’nde sahasında Aliağa Petkimspor’u konuk eden Beşiktaş Icrypex son 30 saniyesine 7 sayı farkla geride girdiği maçta kaydettiği üst üste üç üç sayı isabetiyle 96-94’lük bir galibiyet elde etti. Karşılaşmanın ilk yarısını 47-45 önde tamamlayan Beşiktaş Icrypex, üçüncü çeyrekte Alperen Şengün’ün sakatlığı sonrasında son çeyrekte skorda üstünlüğü kaybetmesine rağmen, son 30 saniye içinde Egehan Arna, Şehmus Hazer ve James Blackmon‘dan gelen üst üste üç sayı isabetleriyle mucizevi bir geri dönüşe imza attı ve bu sezon 23. maçında 13. galibiyetini elde etti.

ING Basketbol Süper Ligi - Beşiktaş Icrypex - Aliağa Petkim - Şehmus Hazer
ING Basketbol Süper Ligi – Beşiktaş Icrypex – Aliağa Petkim – Şehmus Hazer (foto referans: Beşiktaş resmi Twitter hesabı)

Karşılaşmanın ilk yarısını 47-45 önde tamamlayan Beşiktaş Icrypex, final periyoduna 70-66 önde girip son 7 dakikaya girerken de 80-71 önde olsa da, ilerleyen dakikalarda özellikle hücumda zorlanmaya başladı. Kendirck Ray, Ian Hummer ve Thomas Wimbush ile etkili olup sayılar bulan, savunmada da Joel Berry II dışında Beşiktaş’ın skor üretmesine engel olan Aliağa Petkim 6 dakikalık dilimde 23-7’lik bir seri yakalayıp son 30 saniyeye 94-87 önde girerek galibiyet yolunda çok önemli bir avantajı eline geçirdi. Fakat kalan sürede Ege Arar’ın hücum faulü ve Kendrick Ray’in 0/2 serbest atışıyla hücumlardan boş dönen Aliağa Petkim’e sırasıyla Egehan Arna, Şehmus Hazer ve bitime 2 saniye kala da James Blackmon‘un üçlükleriyle cezayı kesen Beşiktaş Icrypex sahadan 96-94 galip ayrıldı ve mucizevi bir galibiyete imza attı.

Beşiktaş Icrypex’te galibiyeti getiren üçlüğün sahibi James Blackmon 23 sayıyla en skorer oyuncu olurken, Joel Berry 17 sayı- 3 asist, Alperen Şengün 12 sayı – 5 ribaunt – 5 asist, Şehmus Hazer 12 sayı – 5 ribaunt – 5 asist – 2 top çalma ve Egehan Arna da 10 sayı – 6 ribaunt – 4 asistle galibiyetin diğer mimarları oldular. Aliağa Petkim’de ise Thomas Wimbush 26 sayı – 7 ribaunt ve Ian Hummer 18 sayı – 7 ribaunt ile en skorer oyuncular oldular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here