ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında sahasında Türk Telekom’u konuk eden Beşiktaş, eksikleri nedeniyle dar bir rotasyonla sahaya çıkan rakibini farklı mağlup etti:94-60. İlk yarısını 59-29 önde kapadığı maçın ikinci yarısında da farkı açmaya devam eden Beşiktaş böylece bu sezon 11. maçında dördüncü galibiyetini elde edip – ki dördü de son beş maçta geldi- yükselişini sürdürdü. Türk Telekom ise bu sonuçla bu sezonki dördüncü yenilgisini aldı. 

Alperen Şengün - Şehmus Hazer - James Blackmon - Beşiktaş
Alperen Şengün – Şehmus Hazer – James Blackmon – Beşiktaş (foto referans: Beşiktaş resmi Twitter hesabı)

Karşılaşmaya hızlı başlayan, hem dirençli savunmasıyla Türk Telekom’u durdurup hem de yüzdeli hücumlarla skor üretmekte zorlanmayan Beşiktaş karşılaşmanın ilk çeyreğini 29-14, devreyi de 59-29 önde tamamladı. Pota altında Alperen Şengün‘ün hücum ribauntları ile etkili olan Beşiktaş, Şehmus Hazer‘in enerjisi ve Egehan Arna‘nın isabetli dış şutlarıyla rahat bir ilk yarı geçirdi. Dar rotasyonu yanında Michael Eric‘in de erken faul problemine girmesiyle pota altındaki direnci iyice düşen Türk Telekom ise baskılı Beşiktaş savunması karşısında çok sayıda top kaybı da yapınca soyunma odasına farklı Beşiktaş üstünlüğüyle gidildi.

İkinci devrenin henüz başlarında hem Michael Eric hem de Alperen Şengün‘ün dördüncü faullerini alarak kenara gelmeleri pota altında izleyebileceğimiz olası zevkli bir rekabetin oluşmasını engellerken, hakemlerin bu çeyrekte düdükleriyle oldukça sık şekilde oyunu durdurduklarını izledik. Nitekim bu düdüklerden biri Türk Telekom koçu Burak Gören’in diskalifiyesiyle sonuçlanırken, çeyrek sonlarına doğru Türk Telekom’un direncinin iyice düşmesi son 10 dakikaya girerken farkın 38 sayıya çıkmasını beraberinde getirdi: 81-43. 

Final periyodunun başında Beşiktaş’ta Şehmus, Alperen, Egehan gibi oyuncuların kenara gelmesinden faydalanan Türk Telekom çeyrek başında 13-2’lik bir seri yakalasa da, bu seriyi devam ettiremeyip maç tekrar karşılık sayılarla devam edince daha çok fazla süre almayan oyuncuların denendiği bir final periyodu izledik. Beşiktaş’ta Samet Yiğitoğlu, Ömer Yasir Küçük, Türk Telekom’da ise  Batuhan Acar gibi genç oyuncular süre alıp skor kaydederlerken sahadan 94-60 galip ayrılan siyah beyazlı ekip son beş maçında dördüncü galibiyetini elde etti. 

Beşiktaş’ta James Blackmon 18 sayı – 7 ribaunt – 6 asist ve Egehan Arna 18 sayı – 6 ribaunt – 4 asistle en skorer oyuncular olurlarken, Alperen Şengün 14 sayı – 8 ribaunt, Şehmus Hazer 13 sayı – 5 ribaunt – 4 asist – 2 blok ve Markell Johnson 13 sayı – 4 ribaunt – 6 asistle galibiyette önemli roller oynadılar. Türk Telekom’da ise çift hanelere ulaşabilen tek oyuncu 14 sayı – 6 ribauntla karşılaşmayı tamamlayan Kamar Baldwin oldu. Beşiktaş takım halinde de 46-31 ribaunt, 24-10 asist üstünlüğü yakalarken, 12/26 üç sayı isabetine karşılık, Türk Telekom’a sadece 3 üç sayı izni verince farklı galibiyet kaçınılmaz oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here