SıraTakımSezonOGBMP%
1Fenerbahçe541670111475492787.566.7%
2Anadolu Efes421446111833252565.577.3%
3Galatasaray54159793196572532.558.3%
4Beşiktaş521489826126512321.055.5%
5Pınar Karşıyaka48137368286832059.049.7%
6Tofaş36104256824721611.054.5%
7Türk Telekom2788648903971375.055.2%
8TED Ankara Kolejliler3491736985401290.040.2%
9İ.T.Ü3691237455331288.541.0%
10Darüşşafaka2476938703821156.050.3%
11Ülkerspor155674060161973.071.6%
12Bandırma165353190216854.059.6%
13Eczacıbaşı184232900133713.068.6%
14Oyak Renault175151830332698.035.5%
15Ankara DSİ163711329230507.535.6%
16Şekerspor153401587175501.546.5%
17Muhafızgücü1330115814129466.052.5%
18Çukurova Sanayi112891580131447.054.7%
19Tuborg Pilsener92891330156422.046.0%
20Mersin BŞB92731000173373.036.6%
21Gaziantep Basketbol82381070131345.045.0%
22Yenişehir8196119572317.560.7%
23Trabzonspor7215790136294.036.7%
24Erdemir7209750134284.035.9%
25Ortaköyspor6203700133273.034.5%
26Antalya BŞB6188770111265.041.0%
27Eskişehir Basket6187680119255.036.4%
28Altınordu716678583246.547.0%
29Konyaspor6181640117245.035.4%
30Torku Konyaspor6180600120240.033.3%
31Beslenspor615684072240.053.8%
32Aliağa Petkim6182560126238.030.8%
33Paşabahçe514280062222.056.3%
34PTT İstanbul7166464116214.027.7%
35Tekelspor515459095213.038.3%
36Uşak Sportif515458096212.037.7%
37Kayseri Meysuspor5162500112212.030.9%
38Büyük Kolej6160470113207.029.4%
39İstanbul BŞB514850098198.033.8%
40Ziraat Fakültesi614849198197.533.1%
41Nasaş513458076192.043.3%
42Büyükçekmece Belediye514144097185.031.2%
43Altay6148266116177.017.6%
44Kadıköyspor6143323108176.522.4%
45Beykoz513335098168.026.3%
46Taçspor512628494156.022.2%
47O.D.T.Ü511635081151.030.2%
48Ankaragücü510938467149.034.9%
49Güney Sanayi49751046148.052.6%
50AntBirlik411223089135.020.5%
51Antalyaspor39737060134.038.1%
52Kepez Belediyespor39033057123.036.7%
53Yeşilgiresun Belediyespor39030060120.033.3%
54Yıldırımspor27232040104.044.4%
55Modaspor3722124893.029.2%
56Netaş2682504393.036.8%
57Bornova Belediye2632204185.034.9%
58Sakarya BŞB2601904179.031.7%
59Hacettepe Üniversitesi2601704377.028.3%
60Hilalspor3651105476.016.9%
61Karagücü2502022871.040.0%
62Bahçeşehir Koleji2512003171.039.2%
63Muratpaşa Belediyespor2581304571.022.4%
64Jandarmagücü2561214368.521.4%
65Afyon Belediyespor2501303763.026.0%
66Kurtuluş2501203862.024.0%
67Göztepe254604860.011.1%
68Adana Demirspor243503848.011.6%
69Bakırköyspor130802238.026.7%
70Balıkesir BK130702337.023.3%
71Bursaspor1231101234.047.8%
72Bandırma Kırmızı130402634.013.3%
73Kuşadası128602234.021.4%
74Ormanspor123801531.034.8%
75Silahlı Kuvvetler Gücü124402028.016.7%
76Mülkiye122401826.018.2%
77Anadolu Hisarı122202024.09.1%
78Samsunspor111001111.00.0%
79Tarsus İdman Yurdu111001111.00.0%
80Büyük Salat Tekirdağ111001111.00.0%
  • Puan durumu 1966’daki ilk sezondan başlayarak, Play-Off’lar dahil, 2020-2021 sezonu başına kadar olan maçlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.
  • 1980-1981 sezonu ve öncesinde beraberlik de geçerli olduğu için galibiyet 3, beraberlik 2, mağlubiyet 1 puan olarak değerlendirilmekteydi. Biz de iki sistem arasında haksızlık yaratmamak adına yukarıdaki puan durumunda tüm galibiyetleri 2, beraberlikleri 1.5, mağlubiyetleri ise 1 puan olarak yeniden hesapladık.
  • Tüm zamanlarda galibiyet sayısı ve galibiyet yüzdesi en fazla olan takım Anadolu Efes olsa da, 12 sezon daha fazla oynama avantajıyla Fenerbahçe en fazla puan alan takım durumunda yer alıyor.
  • BSL’de en fazla galibiyet elde eden ilk 3 takım: Anadolu Efes (1118), Fenerbahçe (1114), Galatasaray (931)
  • BSL’de en fazla mağlubiyet alan ilk 3 takım: Karşıyaka (683), Galatasaray (657), Beşiktaş (651)
  • BSL’de en yüksek galibiyet yüzdesine sahip 3 takım: Anadolu Efes (%77.3), Ülkerspor (%71.6), Eczacıbaşı (%68.6)
  • BSL’de en az bir tam sezon oynayıp en düşük galibiyet yüzdesine sahip olan ilk 3 takım: Anadolu Hisarı (%9.1), Göztepe (%11.1), Adana Demirspor (%11.6)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here