SıraTakımSezonOGBMP%
1Fenerbahçe551709114175612853.566.8%
2Anadolu Efes431484115533262640.577.8%
3Galatasaray55162794296762573.557.9%
4Beşiktaş531524847126652377.055.6%
5Pınar Karşıyaka49141070686962120.050.1%
6Tofaş37107458724851662.054.7%
7Türk Telekom2891950704121426.055.2%
8TED Ankara Kolejliler3491736985401290.040.2%
9İ.T.Ü3691237455331288.541.0%
10Darüşşafaka2580140303981204.050.3%
11Ülkerspor155674060161973.071.6%
12Bandırma165353190216854.059.6%
13Eczacıbaşı184232900133713.068.6%
14Oyak Renault175151830332698.035.5%
15Ankara DSİ163711329230507.535.6%
16Şekerspor153401587175501.546.5%
17Muhafızgücü1330115814129466.052.5%
18Çukurova Sanayi112891580131447.054.7%
19Tuborg Pilsener92891330156422.046.0%
20Gaziantep Basketbol92701220148392.045.2%
21Mersin BŞB92731000173373.036.6%
22Yenişehir8196119572317.560.7%
23Trabzonspor7215790136294.036.7%
24Erdemir7209750134284.035.9%
25Aliağa Petkim7212660146278.031.1%
26Ortaköyspor6203700133273.034.5%
27Antalya BŞB6188770111265.041.0%
28Eskişehir Basket6187680119255.036.4%
29Altınordu716678583246.547.0%
30Konyaspor6181640117245.035.4%
31Beslenspor615684072240.053.8%
32Torku Konyaspor6180600120240.033.3%
33Büyükçekmece Belediye6171540117225.031.6%
34Paşabahçe514280062222.056.3%
35PTT İstanbul7166464116214.027.7%
36Tekelspor515459095213.038.3%
37Uşak Sportif515458096212.037.7%
38Kayseri Meysuspor5162500112212.030.9%
39Büyük Kolej6160470113207.029.4%
40İstanbul BŞB514850098198.033.8%
41Ziraat Fakültesi614849198197.533.1%
42Nasaş513458076192.043.3%
43Altay6148266116177.017.6%
44Kadıköyspor6143323108176.522.4%
45Beykoz513335098168.026.3%
46Taçspor512628494156.022.2%
47O.D.T.Ü511635081151.030.2%
48Ankaragücü510938467149.034.9%
49Güney Sanayi49751046148.052.6%
50AntBirlik411223089135.020.5%
51Antalyaspor39737060134.038.1%
52Kepez Belediyespor39033057123.036.7%
53Yeşilgiresun Belediyespor39030060120.033.3%
54Bahçeşehir Koleji38130051111.037.0%
55Afyon Belediyespor38025055105.031.3%
56Yıldırımspor27232040104.044.4%
57Netaş2682504393.036.8%
58Modaspor3722124893.029.2%
59Bornova Belediye2632204185.034.9%
60Sakarya BŞB2601904179.031.7%
61Bursaspor2532402977.045.3%
62Hacettepe Üniversitesi2601704377.028.3%
63Hilalspor3651105476.016.9%
64Karagücü2502022871.040.0%
65Muratpaşa Belediyespor2581304571.022.4%
66Jandarmagücü2561214368.521.4%
67Ormanspor2531503868.028.3%
68Kurtuluş2501203862.024.0%
69Göztepe254604860.011.1%
70Adana Demirspor243503848.011.6%
81Lokman Hekim Fethiye130902139.030.0%
82Bakırköyspor130802238.026.7%
83Balıkesir BK130702337.023.3%
84Kuşadası128602234.021.4%
85Bandırma Kırmızı130402634.013.3%
86Silahlı Kuvvetler Gücü124402028.016.7%
87Mülkiye122401826.018.2%
88Anadolu Hisarı122202024.09.1%
89Samsunspor111001111.00.0%
90Tarsus İdman Yurdu111001111.00.0%
91Büyük Salat Tekirdağ111001111.00.0%
  • Puan durumu 1966’daki ilk sezondan başlayarak, Play-Off’lar dahil, 2020-2021 sezonu Play-Off final serisi sonuna kadar olan maçlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.
  • Beyaz sezon ilan edilen 2019-2020 sezonu maçları da dahil edilmiştir.
  • 1980-1981 sezonu ve öncesinde beraberlik de geçerli olduğu için galibiyet 3, beraberlik 2, mağlubiyet 1 puan olarak değerlendirilmekteydi. Biz de iki sistem arasında haksızlık yaratmamak adına yukarıdaki puan durumunda tüm galibiyetleri 2, beraberlikleri 1.5, mağlubiyetleri ise 1 puan olarak yeniden hesapladık.
  • Tüm zamanlarda galibiyet sayısı ve galibiyet yüzdesi en fazla olan takım Anadolu Efes olsa da, 12 sezon daha fazla oynama avantajıyla Fenerbahçe en fazla puan alan takım durumunda yer alıyor.
  • BSL’de en fazla galibiyet elde eden ilk 3 takım: Anadolu Efes (1118), Fenerbahçe (1114), Galatasaray (931)
  • BSL’de en fazla mağlubiyet alan ilk 3 takım: Karşıyaka (683), Galatasaray (657), Beşiktaş (651)
  • BSL’de en yüksek galibiyet yüzdesine sahip 3 takım: Anadolu Efes (%77.3), Ülkerspor (%71.6), Eczacıbaşı (%68.6)
  • BSL’de en az bir tam sezon oynayıp en düşük galibiyet yüzdesine sahip olan ilk 3 takım: Anadolu Hisarı (%9.1), Göztepe (%11.1), Adana Demirspor (%11.6)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here