Allen Iverson… NBA’in en tartışmalı süper yıldızlarından biri… Amerikan futboluyla basketbol arasında kalan bir genç… Amerikan spor yöneticilerinin sempatik siyahi yıldız yaratmaya çalıştığı bir dönemde tüm kurallara karşı dik duran “aykırı” bir yıldız… Vücudundaki sayısız dövmenin her biriyle bir parçasını vücuduna kazıyan ve dünyaya mesaj vermeye çalışan Philadelphia asisi… Tüm tepki ve nefrete rağmen gelen All-Star ve MVP ödülleri… ve İstanbul’da Beşiktaş formasıyla sonlanan bir kariyer…

Allen Iverson Efsanesi - Yalnızca Güçlüler Ayakta Kalır
Allen Iverson Efsanesi – Yalnızca Güçlüler Ayakta Kalır

NBA tarihinin en sıra dışı yıldızlarından birinin, The Answer – Allen Iverson’ın, Philadelphia’nın arka sokaklarından NBA’in zirvesine uzanan ilginç öyküsü Larry Platt tarafından kaleme alınmış. Çok “örnek alınması gereken” diyemesek de, “dersler çıkarılması gereken” bu başarı öyküsü ve olaylar dizisini ilgiyle okuyacak, bilmediğiniz detaylara şaşıracaksınız. İyi okumalar dilerim.

2 YORUMLAR

  1. Allen Iverson Türkiye’ye kariyerinin sonunda gelse de, ligimize gelmiş en büyük basketbolcudur bana göre. NBA MVP’si olmuş bir basketbolcuyu ülkemizde izlemek büyük bir onurdu. Keşke yaşadığı sakatlığı yaşamasa da, daha uzun süre kalabilseydi. Oldukça zor bir hayatı olduğunu biliyordum. Bunun kitaplaştırılması da çok yerinde olmuş. Öneriniz için teşekkürler. Başka basketbol kitapları önerilerinizi de merakla bekliyoruz.

    • Allen Iverson kesinlikle Türkiye’ye gelmiş en büyük oyuncudur. Dediğiniz gibi zamanlama olarak belk ikariyerinin sonuydu ama onun gibi bir yeteneği BSL’de izlemek oldukça önemliydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here