FIBA Basketball Champions League’te kura çekimi bugün İsviçre’de yapıldı ve 25 ülkede katılan 44 takımın ön eleme turu eşleşmeleri ve normal sezon grupları belli oldu. Temsilcilerimiz Darüşşafaka Tekfen, Galatasaray Doğa Sigorta, Pınar Karşıyaka, Tofaş ve Türk Telekom’un doğrudan grup aşamasında yer aldığı kura çekiminde ön eleme turuna katılacak 16 takım ve doğrudan gruplara kalma hakkı kazanan 28 takım yer aldı. Normal sezon’un 13 Ekim 2020’de başlayacağı ve sekizerli 4 grupta yapılacağı FIBA Basketball Champions League’te ön eleme ve grup eşleşmeleri ise şu şekilde oluştu.

Basketball Champions League - 2020-2021 draw
Basketball Champions League – 2020-2021 grupları
  • A Grubu
    • Iberostar Tenerife (İspanya)
    • SIG Strasbourg (Fransa)
    • Dinamo Sassari (İtalya)
    • Peristeri (Yunanistan)
    • VEF Riga (Letonya)
    • Galatasaray Doğa Sigorta (Türkiye)
    • Rytas Vilnius (Litvanya)
    • Eleme A galibi
  • B Grubu:
    • ERA Nymburk (Çekya)
    • Nizhny Novgorod (Rusya)
    • JDA Dijon (Fransa)
    • Casademont Zaragoza (İspanya)
    • Falco Szombathely (Macaristan)
    • Tofaş (Türkiye)
    • Start Lublin (Polonya)
    • Eleme B galibi
  • C Grubu:
    • Hapoel Jerusalem (İsrail)
    • Filou Oostende (Belçika)
    • Türk Telekom (Türkiye)
    • San Pablo Burgos (İspanya)
    • Happy Casa Brindisi (İtalya)
    • Limoges (Fransa)
    • Darüşşafaka Tekfen (Türkiye)
    • Eleme C galibi
  • D Grubu:
    • AEK (Yunanistan)
    • Brose Bamberg (Almanya)
    • Hapoel Holon (İsrail)
    • Pınar Karşıyaka (Türkiye)
    • RETABet Bilbao (İspanya)
    • Cholet (Fransa)
    • Fortitudo Bologna (İtalya)
    • Eleme D galibi
  • Ön eleme 1. tur eşleşmeleri (15-18 Eylül 2020)
    • Eleme 1: Igokea (Bosna) – Cluj Napoca (Romanya)
    • Eleme 2: Sporting CP (Portekiz) – Fribourg Olympic (İsviçre)
    • Eleme 3: Iraklis (Yunanistan) – Keravnos (Kıbrıs)
    • Eleme 4: Dnipro (Ukrayna) – Donar Groningen (Hollanda)
    • Eleme 5: Hapoel Tel Aviv (İsrail) – Bakken Bears (Danimarka)
    • Eleme 6: Mons Hainaut (Belçika) – Anwil Wloclawek (Polonya)
    • Eleme 7: BC Balkan (Bulgaristan) – Tsmoki Minsk (Belarus)
    • Eleme 8: London Lions (Britanya) – Neptunas Klaipeda (Litvanya)
  • Ön eleme 2. tur eşleşmeleri (22-25 Eylül 2020)
    • 2. Eleme A: Eleme 5 – Eleme 6
    • 2. Eleme B: Eleme 3 – Eleme 4
    • 2. Eleme C: Eleme 1 – Eleme 2
    • 2. Eleme D: Eleme 7 – Eleme 8

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here