ING Basketbol Süper Ligi’nde transfer döneminin aktif takımlarından Bahçeşehir Koleji, sezonun ilk maçında Tofaş’ı mağlup ederek bu sezon ligdeki iddiasını gösterdi: 84-73 Sezon öncesi hazırlık dönemini sakatlık ve hastalıklardan dolayı iyi değerlendiremeyen Tofaş karşısında maça çok hızlı başlayan ve özellikle Erick Green‘in yüzdeli hücumlarıyla farkı açan Bahçeşehir Koleji, pota altında da Josh Owens‘ın etkili oyunuyla devreyi 48-28 önde tamamladı.

ING Basketbol Süper Ligi - Bahçeşehir Koleji - Tofaş - Erick Green
ING Basketbol Süper Ligi – Bahçeşehir Koleji – Tofaş – Erick Green

İkinci yarıda Tofaş Sean Kilpatrick ve DJ White‘ın çabalarıyla bir direnç gösterip bitime 8 dakika kala farkı 5 sayıya kadar düşürse de (66-61), maçı çevirmek için gerekli adımları atmakta başarılı olamayınca karşılaşma 84-73 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle tamamlanırken, ev sahibi ekip sezona iyi bir başlangıç yaptı. Maçın genelinde Bahçeşehir Koleji’ni geniş rotasyonu ve Türk oyuncu rotasyonuyla sezonun kalanı için umut verirken, Tofaş’ın sezon öncesi hazırlık eksiğinin sezona olumsuz yansıdığı ve takım uyumu anlamında zamana ihtiyacı oldukları gözlemlendi. 

Bahçeşehir Koleji’nde Erick Green özellikle ilk yarıdaki dış şut performansıyla 24 sayı – 7 ribaunt – 3 asist – 3 top çalmayla maçın yıldızı olurken, Jamal Jones 16 sayı – 6 ribaunt, Josh Owens 12 sayı – 5 ribaunt, Burak Can Yıldızlı 12 sayı – 6 ribaunt – 5 asist ve İsmet Akpınar da 10 sayı – 3 asistle galibiyette önemli rol oynadılar. Tofaş’ta ise Sean Kilpatrick 23 sayı – 6 ribauntla en skorer oyuncu olurken, DJ White 22 sayı – 8 ribauntla karşılaşmayı tamamladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here