2021 7 Days Euro Cup şampiyonu Monaco
2021 7 Days Euro Cup şampiyonu Monaco (foto referans: www.euroleague.net)
  • Turkish Airlines Euroleague:
    • Şampiyon: Anadolu Efes (Finalist: Barcelona 86-81)
  • FIBA Basketball Champions League:
    • Şampiyon: San Pablo Burgos (finalist: Pınar Karşıyaka 64-59)
  • 7 Days Euro Cup:
    • Şampiyon: Monaco (finalist: Unics Kazan 2-0)
  • FIBA Europe Cup:
    • Şampiyon: Ironi Hai Motors Nes Ziona (finalist: BM Slam Stal Ostrow 82-74)
  • VTB League:
    • Final serisi CSKA Moskova – Unics Kazan arasında oynanacak.
  • Adriyatik Ligi ABA League:
    • Şampiyon: Crvena Zvezda (finalist: Buducnost Voli 3-2)
  • Almanya – EastCredit Basketball Bundesliga:
    • Final serisi Bayern Munich ve “ALBA Berlin – Ratiopharm Ulm serisi galibi (2-1)” arasında oynanacak.
  • Fransa – Jeep Elite LNB ProA:
    • Normal sezon maçları devam ediyor.
  • İspanya – Liga Endesa:
    • Yarı final serileri Real Madrid – Valencia ve Barcelona – Iberostar Tenerfie arasında oynanacak.
  • İtalya – LegaBasket Serie A:
    • Final serisi AX Armani Exchange Milano – Virtus Bologna arasında oynanacak.
  • Türkiye – ING Basketbol Süper Ligi:
    • Final serisinde Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko önünde 2-0 önde.
  • Yunanistan – Stoiximan Basket League:
    • Final serisinde Panathinaikos ve Lavrio Megabolt arasında 1-1’lik eşitlik var.
  • Arnavutluk – Basketball Superliga:
    • Final serisi Goga Basket – KB Teuta Durres arasında oynanacak.
  • Avusturya – Admiral Basketball Bundesliga
    • Şampiyon: Swans Gmunden (finalist: Kapfenberg Bulls 3-1)
  • Belarus – Premier League:
    • Şampiyon: Tsmoki Minsk (finalist: Borisfen Mogilev 3-1)
  • Belçika – Euromillions League:
    • Final serisinde Filou Oostende – Belfius Mons Hainaut arasında 1-1’lik eşitlik var.
  • Bosna Hersek – Prvenstvo Bosne i Hercegovine:
    • Yarı final serileri devam ediyor.
  • Britanya – British Basketball League BBL:
    • Şampiyon: Newcastle Eagles (finalist: London Lions 68-66)
  • Bulgaristan – National Basketball League:
    • Şampiyon: Levski Lukoil (finalist: Rilski Sportist 4-1)
  • Çekya – NBL:
    • Şampiyon: ERA Nymburk (finalist: BK Opava 2-0)
  • Danimarka – Basketligaen:
    • Şampiyon: Bakken Bears (finalist: Horsens IC 4-2)
  • Ermenistan – Basketball League A:
    • Şampiyon: Vahakani City (finalist: BC Dvin 4-1)
  • Estonya – Korvpalli Meistriliiga:
    • Şampiyon: Kalev / Cramo (finalist: Parnu Sadam: 3-1)
  • Estonya – Letonya Basketbol Ligi:
    • Şampiyon: Kalev / Cramo (finalist: VEF Riga 86-75)
  • Finlandiya – Korisliiga:
    • Şampiyon: Salon Vilpas (finalist: Karhu Kauhajoki 4-2)
  • Güney Kıbrıs – OPAP Basket League:
    • Şampiyon: Petrolina AEK Larnaca (finalist: Keravnos Strovolos 3-2)
  • Gürcistan – Superleague:
    • Şampiyon: BC Rustavi (finalist: Tskhum Abkhazeti 3-0)
  • Hırvatistan – Premijer Liga:
    • Şampiyon: KK Zadar (finalist: KK Split 3-2)
  • Hollanda – Dutch Basketball League:
    • Şampiyon: ZZ Leiden Basket (finalist: Heroes Den Bosch 3-0)
  • İsrail – Winners League:
    • Çeyrek final serileri devam ediyor.
  • İsveç – Svenska Basketligan:
    • Şampiyon: Norrkoping Dolphins (finalist: SBBK Sodertalje 4-0)
  • İsviçre – SBL:
    • Şampiyon: Fribourg Olympic (finalist: Starwings Basket Basel 3-0)
  • İzlanda – Domino’s deild Karla:
    • Yarı final serileri devam ediyor.
  • Karadağ – Erste Liga:
    • Yarı final serileri devam ediyor.
  • Kosova – FiveStar Superliga e Basketbollit:
    • Şampiyon: Golden Eagle Ylli (finalist: Peja 3-0)
  • Kuzey Makedonya – Prva Liga:
    • Final serisinde MZT Skopje Aerodrom, EuroNickel Kavadarci karşısında 2-0 önde.
  • Letonya – Pafbet Latvijas Basketbola Līga:
    • Şampiyon: VEF Riga (finalist: Ventspils 4-0)
  • Litvanya -Betsafe Lietuvos krepšinio Lyga:
    • Final serisinde Zalgiris Kaunas, Vilniaus Rytas karşısında 2-0 önde.
  • Lüksemburg – Total League:
    • Yarı final serileri devam ediyor.
  • Macaristan – Nemzeti Bajnokság I/A:
    • Şampiyon: Falco KC Szombathely (finalist: Szolnoki Olaj 3-2)
  • Malta BOV Men First Division:
    • COVID-19 tedbirleri nedeniyle ligler iptal edildi.
  • Moldova – Divizia Nationala:
    • Şampiyon: BC Basco Balti (finalist: SS1 BK Balti 77-58)
  • Norveç – BLNO:
    • Normal sezon maçları devam ediyor.
  • Polonya – Energa Basket Liga:
    • Şampiyon: BM Slam Stal Ostrow (finalist: Enea Zastal Zielona Gora 4-2)
  • Portekiz – Liga Portuguesa de Basquetebol:
    • Şampiyon: Sporting Lisbon (finalist: Porto 3-2)
  • Romanya – Liga Nationala:
    • Final serisi CSM CSU Oradea Basket ve “Cluj Napoca – CSO Voluntari serisi galibi (2-2)” arasında oynanacak.
  • Sırbistan – Kosarkaska Liga Srbije:
    • Final serisi Mega Soccerbet ve “Crvena Zvezda – KK Borac Mozzart Cacak serisi galibi (1-0)” arasında oynanacak.
  • Slovakya – Niké Slovenská basketbalová liga:
    • Şampiyon: nova Ves (finalist: Patrioti Levice 3-1)
  • Slovenya – Liga Nova KBM:
    • Şampiyon: Cedevita Olimpija (finalist: Krka Novo Mesto 3-0)
  • Ukrayna – Basketball Superleague:
    • Final serisi Prometey Kamianske ve “BC Kiev Basket – BC Zaporizhye ZOG serisi galibi (2-2)” arasında oynanacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here