Turkish Airlines Euroleague’te çift maç haftasının ilk gününde Moskova’da CSKA Moskova’nın konuğu olan Anadolu Efes, beklenmedik şekilde kötü oynadığı maçı 65-100 kaybederek son zamanların en ağır yenilgilerinden birini aldı ve 14. maçında yedinci yenilgisini yaşadı. İlk yarının sonlarında 34-38 geride olduğu dakika ardından soyunma odasına 0-9’luk bir seriyle giden ve sonrasında ikinci yarıda CSKA’nın oyuna egemen olmasına engel olamayan Anadolu Efes sahadan 35 farkla mağlup ayrılarak moral bozucu bir mağlubiyet aldı.

Turkish Airlines Euroleague - CSKA Moskova - Anadolu Efes - Shane Larkin - Bryant Dunston
Turkish Airlines Euroleague – CSKA Moskova – Anadolu Efes – Shane Larkin – Bryant Dunston
(foto referans : www.euroleague.net)

Karşılaşmaya istediği başlangıcı yapamayan Anadolu Efes’te kısalardan yeterli verim alınamaması, lacivert beyazlıların ilerleyen dakikalarda topu daha çok pota altından oynamayı tercih etmesini beraberinde getirdi. İlk çeyreğin 20-13 CSKA Moskova lehine tamamlanması ardından, ikinci çeyrekte pota altında oynama ısrarı Anadolu Efes’in açılan farkı kapatmasını sağlarken, Bryant Dunston‘ın düşük hücum yüzdesine rağmen ilk yarıda sahanın en skoreri olduğunu izledik. Dunston’a Krunoslav Simon‘un da asistleriyle destek olması sonucu Anadolu Efes ikinci çeyreğin ortalarında oyuna ortak olsa da, devre sonunda hücumda art arda yapılan hatalar ve Mike James‘in asist ve sayılarıyla devreye girip CSKA hücumlarını rahatlatmasıyla birlikte, 3 dakikada 9-0’lık bir seri yakalayan ev sahibi ekip, çok da iyi oynamadığı ilk devreyi 47-34 önde tamamladı.

Soyunma odası dönüşü hareketsiz hücumlar ve savunmada potamızda gördüğümüz dış şutlar sonrası gelen 10-2’lik CSKA Moskova serisi farkın 20 sayının üstüne çıkmasına neden oldu. Bu çeyrekte Anadolu Efes’in tüm hücum üretkenliği bireysel çabalarla skor üretmeye çalışan Vasilije Micic‘in sayılarıyla sınırlı kalırken, Shane Larkin’in sahadaki silikliğinin tam aksine, Will Clyburn‘un üst üste sayılarına engel olamayan Anadolu Efes farkın bitime 7 dakika kala 35 sayıya kadar çıkmasını önleyemedi: 53-88. Ergin Ataman’ın en azından savunmayı ayakta tutmaya çalışarak oyuna Erten Gazi ve Doğuş Balbay‘ı alması da çare olmayınca Anadolu Efes rakibine 100 sayı skor bulma şansı verdiği maçı 65-100 kaybederek son zamanlarda aldığı en ağır yenilgilerden birini yaşamış oldu.

Anadolu Efes’te Vasilije Micic 14 sayıyla en skorer oyuncumuz olurken, Bryant Dunston ilk yarıdaki performansıyla 13 sayı – 7 ribaunt ve Rodrigue Beaubois da 10 sayıyla çift haneli sayı atan diğer oyuncularımız oldular. CSKA Moskova’da ise Will Clyburn 22 sayı ile maçın en skoreri olurken, Darrun Hilliard 16 sayı – 5 ribaunt, Nikola Milutinov 12 sayı – 10 ribaunt, Mike James 11 sayı – 10 asist – 5 ribaunt ve Johannes Voigtmann da 7 sayı – 10 ribaunt – 5 asistle dikkat çeken diğer performansları sergilediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here