ING Basketbol Süper Ligi Play-Off Final serisi üçüncü maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fenerbahçe Beko’nun konuğu olan Anadolu Efes, 93-66’lık galibiyetle seriyi 3-0 kazanarak 2020-2021 sezonu şampiyonluğunu ilan etti. Karşılaşmanın ilk yarısını da 44-32 önde tamamlayan Anadolu Efes, ikinci devrenin başında yakaladığı 12-1’lik seriyle farkı 20 sayı üzerine çıkarırken, elde ettiği farklı galibiyet sonrası üç maçlık final serisi toplamında +89 averaj yakalayarak rahat bir şampiyonluk elde etti. Geçtiğimiz hafta da Turkish Airlines Euroleague’te şampiyonluğu elde eden Anadolu Efes böylece sezonu çifte şampiyonlukla tamamlamış oldu. Anadolu Efes’te Rodrigue Beaubois 6/8 üç sayı isabeti ve 30 sayılık performansıyla final maçının yıldızı oldu.

ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 şampiyonu Anadolu Efes
ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 şampiyonu Anadolu Efes

Karşılaşma karşılıklı sayılarla başlarken iki takım da yüzdeli hücumlar ve dış şut isabetleriyle yüksek skorlu bir ilk çeyrek seyrettirdiler. Anadolu Efes’te Rodrigue Beaubois, Fenerbahçe Beko’da ise Nando De Colo‘nun karşılıklı sayıları görülürken, çeyreğin sonuna doğru Anadolu Efes’in top kaybı sayısının artması sonrası Fenerbahçe Beko ilk çeyreği 25-21 önde tamamladı. İkinci çeyrek ile birlikte Anadolu Efes’in hücumda ritmini koruması, savunmada ise Fenerbahçe Beko’ya kolay sayı vermemesi ibrenin lacivert beyazlılar lehine dönmesini sağlarken, bu çeyrekte Fenerbahçe’ye sadece 7 sayı izni veren Anadolu Efes ilk yarı sonunda 44-32’lik üstünlüğü yakaladı.

Soyunma odasından Rodrigue Beaubois‘nın art arda sayılarıyla sahaya dönen Anadolu Efes üçüncü çeyreğin başında 12-1’lik bir seri yakalarken, çeyreğin ilk 5.5 dakikasını 62-36 önde geçti. Fransız yıldızın alev aldığı bu çeyrekte Fenerbahçe potasına 28 sayı bırakan Anadolu Efes final periyoduna da 72-47 önde girdi. Final çeyreğinin başında Fenerbahçe Beko’nun 10-0’lık serisi farkı 15 sayıya düşürse de, Rodrigue Beaubois’nın sayıları Anadolu Efes’in maçın kontrolünü tekrar eline geçirmesini sağlarken, kalan sürede gençlerine de forma şansı veren lacivert beyazlılar sahadan 93-66 üstün ayrılarak şampiyonluklarını ilan ettiler. 

Anadolu Efes’te Rodrigue Beaubois 6/8 üç sayı isabeti ve 30 sayıyla maçın yıldızı olurken, Buğrahan Tuncer 13 sayı – 7 asist – 5 ribaunt, Vasilije Micic 11 sayı – 8 asist ve Chris Singleton 9 sayı – 7 ribaunt – 3 asistle galibiyette önemli rol oynayan diğer isimler oldular. Fenerbahçe Beko’da ise Nando De Colo 19 sayı – 3 asist ve Alex Perez 10 sayı – 3 asistle çift haneye ulaşan oyuncular oldular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here