7 Days Euro Cup’ta heyecan yedinci maçlarla devam ederken, mücadele eden iki takımımız Bahçeşehir Koleji ve Frutti Extra Bursaspor toplam 12 maç sonunda henüz galibiyetle tanışamadılar. Dün oynanan erteleme maçında Cedevita Olimpija’ya 88-104 mağlup olan Frutti Extra Bursaspor beş maç sonunda galibiyetsiz son sırada yer alırken, bu akşam sahasında ilk çeyreğini 15 sayı farkla önde tamamladığı maçta Unics Kazan’a 67-70 mağlup olan Bahçeşehir Koleji de yedinci maçını da mağlubiyetle tamamlamış oldu. (bknz: 7 Days Euro Cup puan durumu)

7 Days Euro Cup - Bahçeşehir Koleji - Unics Kazan - Alex Perez
7 Days Euro Cup – Bahçeşehir Koleji – Unics Kazan – Alex Perez (foto referans: euroleague.net)

Dün erteleme maçında oldukça eksik bir kadroyla Cedevita Olimpija’yı konuk eden Frutti Extra Bursaspor, iki takımın da savunmayı ikinci plana attığı maçın ilk yarısında oyunda kalmayı başarsa da, ikinci yarıda yedi kişilik dar rotasyonunun verdiği yorgunluk etkisini hissederek sahadan 88-104 mağlup ayrıldı ve gruptaki beşinci maçını da mağlubiyetle tamamladı. Yarın rakibiyle bu kez de rövanş maçında karşılaşacak olan Frutti Extra Bursaspor eğer bu maçı da kaybederse gruptan çıkma şansını oldukça zor sokacak. 

Bugün Akatlar Spor Salonu’nda Uncis Kazan’ı konuk eden Bahçeşehir Koleji ise tıpkı Rusya’da 1 sayıyla kaybettiği maça benzer şekilde maçın sonunu getiremeyerek gruptan çıkma şansını mucizelere bıraktı. Maça çok iyi başlayan ve ilk çeyrekte rakibine sadece 7 sayı izni vererek çeyreği 22-7 önde kapatan Bahçeşehir Koleji, maçın kalanında hücumda oldukça hareketsiz kalıp skor üretmekte zorlanınca farkın kapanmasına engel olamadı. Geriden gelen takım olma avantajını iyi kullanan Unics Kazan, Jamar Smith ile skor bulmaya devam edip oyunun kontrolünü ele geçirirken, Erick Green dışında dış şutlarda oldukça yüzdesiz oynayan, Alex Perez ve Peyton Aldridge’in de sayı üretemeden maçı tamamladığı Bahçeşehir Koleji sahadan 67-70 mağlup ayrılarak grubundaki yedinci maçından da mağlubiyetle ayrıldı ve son sıraya demir attı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here